Anna Gubernat

Anna Gubernat, urodzona w 1984 roku w Gliwicach. Pracuje jako artystka i pedagog sztuki. W 2008 roku ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu ze stopniem magistra sztuki. Od 2015 r. doktorantka na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu. Wystawiała swoje prace w ważnych ośrodkach sztuki w Polsce i Europie. Laureatka I nagrody Samsung Art Master 2005. Od 2014 roku tworzy artystyczny duet wraz z fotografką Magdaleną Kmiecik. Obecnie mieszka i pracuje w Poznaniu i Zelwie, wsi przy wschodniej granicy Polski.

Anna Gubernat zajmuje się malarstwem i rysunkiem. Jej projekty często wyrażają związek pomiędzy ludzkością a naturą. Koncentruje się na badaniu wizualności; zagadnieniach koloru, realności widzenia i postrzegania, deformacji poprzez zmysły, marzenia i doświadczenia. W swojej praktyce doktoranckiej zajmuje się badaniami nad względnością i relatywizmem widzenia barwnego.

Obrazy Ani Gubernat prezentowane były min. na wystawie „Roses are Red „ w galerii Arttrakt oraz na wystawie w Muzeum Sztuki Współczesnej we Wrocławiu pt. Wonderland, zorganizowanej  przy współpracy z galerią Arttrakt

 

Wyświetlanie wszystkich wyników: 6