Kosiec malarstwo

Malarstwo Małgorzaty Kosiec –

powstaje równolegle w dwóch nurtach: abstrakcji i figuracji.

MAŁGORZATA KOSIEC

Małgorzata Kosiec urodziła się, pracuje i żyje w Łodzi. Odkąd ukończyła z wyróżnieniem studia w 2000 roku na Wydziale Grafiki i Malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego, nieustannie udoskonala swoją unikatową technikę malarską. Stypendystka Ministerstwa Kultury i Sztuki. Finalistka programu International Young Art 2002 domu aukcyjnego Sotheby’s.
Malarstwo Małgorzaty Kosiec powstaje równolegle w dwóch nurtach: abstrakcji i figuracji. Te dwie tendencje które przenikają się i uzupełniają, tworząc charakterystyczną dla Kosiec stylistykę, w której to artystka konsekwentnie odwołuje się do naszej wizualności i percepcji – ukrywa główny motyw, stwarza iluzje. Wszystkie prace charakteryzują się wielowymiarowością, trzeci wymiar zarówno w abstrakcji, jak i figuracji jest cechą rozpoznawczą tych obrazów.
Główny motyw obrazów Małgorzaty Kosiec to rozdwojona postać kobieca, jako nawiązanie do złożoności natury i ludzkiej tożsamości.
Ten dualizm w twórczości Małgorzaty Kosiec rozumiany może być również jako przywiązanie do tradycji, także pod względem warsztatowym z jednoczesnym odwołaniem się do współczesnej wizualności kojarzonej z medialnym nadmiarem, przemijalnością, chaosem informacyjnym.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 4