Artur Przebindowski

Artur Przebindowski

Artur Przebindowski – urodzony w 1967 roku w Chrzanowie. Absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Dyplom w pracowni prof. Romana Banaszewskiego w 1993 roku.
Jest laureatem Grand Prix w konkursie malarskim „Prysznic narodziny przyjemności” w Bad Zwischenahn w Niemczech w 1998 roku. Jest także zdobywcą Grand Prix Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na XXIII Festiwalu Polskiego Malarstwa Współczesnego w Szczecinie w 2010 roku. Zdobył również wyróżnienie na 40. Biennale Malarstwa Bielska Jesień 2011. Od 1995 regularnie prezentuje swoje prace na wystawach w Polsce i za granicą.

TWÓRCZOŚĆ

Cechą charakterystyczną  malarstwa Artura Przebindowskiego jest przemyślana konstrukcja obrazu, wielopłaszczyznowość, przenikanie się i dopełnianie wielu perspektyw i planów. Wizualnie interesujące fragmenty przestrzeni miejskiej, są dla artysty pretekstem do tworzenia, autonomicznych układów znaków plastycznych, których działanie wzmacniane jest poprzez multiplikację i zabiegi kompozycyjne. Ważną funkcją tego malarstwa jest również wrażliwość na sensualne jakości dzieła, takie jak kolor i światło.

Podsumowując Artur Przebindowski jest artysta rozpoznawalnym na polskim rynku sztuki. Jego wielkoformatowe widoki miast znajdują sie w licznych kolekcjach prywatnych i Państwowych.

Artur Przebindowski jest autorem dwudziestu wystaw indywidualnych.
W latach 1998-2004 artysta uczestniczył w licznych plenerach malarskich w Polsce, m.in. w Niemczech, Włoszech i Grecji. Brał udział w targach sztuki, a także w aukcjach polskiej sztuki współczesnej, na przykład : w Konsulacie Generalnym w Nowym Jorku (2004, 2006) i Muzeum Sztuki i Techniki Japońskiej Manggha.

Jest uczestnikiem licznych konkursów i festiwali malarstwa:  Brał udział w wystawach zbiorowych.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.