Wystawa

Wystawa:

grudzień 2022/styczeń 2023

 

kuratorka: Ida Smakosz-Hankiewicz

Aukcja:

10 grudnia g. 18:00

 

licytacja na żywo w galerii oraz online na Onebid.pl oraz Artinfo.pl

wystawa zbiorowa

PRZEŁAM SIĘ SZTUKĄ

Artyści współpracujący z galerią Arttrakt:

min. : Ryszard Grzyb, Beata Ewa Białecka, Basia Bańda, Paweł Jarodzki, Małgorzata Kosiec, Eugeniusz Minciel, Jacek Sroka, Dawid Czycz, Artur Przebindowski, Tomasz Koclęga, Katarzyna Mądalska, Monika Chlebek, Julita Malinowska, Iza Kita, Kasia Swinarska, Grażyna Rigall, Joanna Rusinek, Ziemowit Kmieć, Iwona Goraj.

Prace na papierze i małe formaty

Poprosiliśmy artystów o przygotowanie prac, w których główną rolę odgrywa medium -papier, lub małych form malarskich. Papier, choć wydawałoby się medium nietrwałe i ulotne daje szeroki wachlarz możliwości i różnorodności, będąc podłożem dla najrozmaitszych technik : grafiki, fotografii, rysunku, akwareli czy kolażu. Mały format jest natomiast ciekawym wyzwaniem artystycznym. Często pomijany jako mało reprezentatywny, ma jednak w sobie coś ujmującego, intymnego, kameralnego. W efekcie zabieg miniaturyzacji często przybliża pracę malarską do formy obiektu. Rzeźby prezentowane na wystawie to również przykład realizacji w formie edycji. W przypadku ceramiki, czy szkła również przykład medium pozornie nietrwałego, które jednak poprzez dopuszczenie pewnej kontrolowanej powtarzalności na przykład rzeźby mają również swoje edycje i istnieje możliwość wielokrotnego odlewu z formy, i równocześnie możliwości wykończenia w różny sposób tej samej formy. W efekcie taka praca staje się realizacją unikatową i oryginalną.

Sztuka jako prezent

Podsumowując, prace na papierze, lub małe formy malarskie i rzeźbiarskie, niezobowiązujące w swojej formie są nie tylko wartością materialną, ale również czymś co po pierwsze budzi emocje, wrażliwość, a z drugiej strony fascynuje lub intryguje. To sprawia że obcujemy nie tylko z pięknym przedmiotem ale konkretną ideą, koncepcją, indywidualnością. Chcemy pokazać że stając się aktywnym odbiorcą sztuki-kolekcjonerem możemy podarować sobie lub swoim bliskim nową jakość nie tylko estetyczną ale także intelektualną i emocjonalną. Inwestycja w sztukę jest zawsze dobrą inwestycją!

Prace na papierze i małe formaty

Wystawa „Przełam się sztuką” jak co roku jest zbiorową prezentacją prac artystów współpracujących z galerią Arttrakt. Przede wszystkim artyści proszeni są o przygotowanie prac, w których główną rolę odgrywa medium -papier, lub małych form malarskich. Ponieważ papier, choć wydawałoby się medium nietrwałe i ulotne daje szeroki wachlarz możliwości i różnorodności. W efekcie staje się atrakcyjnym materiałem dla najrozmaitszych technik na przykład: grafiki, fotografii, rysunku, akwareli czy kolażu. Natomiast mały format jest  ciekawym wyzwaniem artystycznym. Często pomijany jako mało reprezentatywny, ma jednak w sobie coś ujmującego, intymnego, kameralnego. W związku z tym zabieg miniaturyzacji często przybliża pracę malarską do formy obiektu.

Tego typu prace, w przeciwieństwie do prac wielkoformatowych mają też tą zaletę, ze nie wymagają dużych przestrzeni, są oryginalnym pomysłem na prezent, jak również alternatywnym wyborem przy tworzeniu kolekcji. 

WYSTAWIE TOWARZYSZY AUKCJA – PRZEŁAM SIĘ SZTUKĄ

XII Świąteczna Aukcja Sztuki „Przełam się sztuką” 10 grudnia, 2022, g. 18:00
Aukcja na żywo: Galeria Arttrakt, ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1, Wrocław
Aukcja w internecie: www.artinfo.pl oraz www.onebid.pl

Wybór prezentowanych na wystawie

Obrazów, obiektów i rzeźb

Widok wystawy

Przełam się sztuką

Adres

ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław

Godziny otwarcia

Wtorek - Piątek: 14:00 – 18:00
Sobota: 11:00 – 15:00

Zobacz nas na