Wystawa

Patrycja Mastej

Chwasty i płody

Wystawa „Chwasty i płody” zapowiada cykl „prac ogrodowych” Patrycji Mastej, który będzie przez nią kontynuowany podczas rezydencji w Sète we Francji.

W Arttrakcie zobaczymy wyłaniającą się z onirycznych kolaży kolekcję mnogich form życia, które wymykają się wszelkiej kategoryzacji. Wśród płodów ziemi odnajdziemy również bezwstydne chwasty pojawiające się, gdy okres wegetacji sięga szczytu.

Intuicyjne tworzenie podobne jest do pielęgnowania ogrodu, którego formy są rezultatem wytężonej pracy ciała. To także afirmacja płodności, która nie zna granic gatunku i wyrażana jest w symbolicznym związku z ziemią. W sensualnych sceneriach fauna i flora przenika się z postaciami kobiet, lecz idylliczny, kojący nastrój kolaży, ma także swoją ciemniejszą stronę. Nieokiełznana moc twórcza i niepokoje, wiernie tu sobie towarzyszą. Gdy lęki wychodzą z cienia, materializują się pod postacią „Innego”/”Dzikiego”.

22.09.2017-13.10.2017

Kuratorka: Magdalena Skowrońska

Artystka

Patrycja Mastej

wrocławska artystka i projektantka. Adiunktka w Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu. Działa aktywnie na polu sztuki współczesnej i designu. Zawodowo zajmuje się projektowaniem przestrzeni interaktywnych, obiektów, grafiki i ilustracji.
W 2012 zainicjowała w Muzeum Współczesnym Wrocław, cykl wystaw interaktywnych pt. Samoobsługowe Muzeum. Wraz z Magdaleną Skowrońska prowadzi studio On Dream www.ondream.eu. Równolegle realizuje cyklicznie wystawy indywidualne, tworzy pluszowe obiekty, rysunki, obrazy, instalacje w których bada procesy związane z pamięcią i świadomością ciała, wykorzystując metodę twórczą tancerzy Butoh. Indywidualna twórczość artystyczna Patrycji Mastej jest podporządkowana rytmowi procesów emocjonalnych, przechodzących falami przez ciało. Obrazuje ona i tym samym oczyszcza kondycję ciała kobiety z traum, lęków, huraganów które jej towarzyszyły i utrudniały przeżywanie w pełni radości jak i seksualności – rozumianej jako źródło mocy i wewnętrznej pewności, centrum wibracji i swobody do wszelkiej kreacji.

PREZENTOWANE NA WYSTAWIE

Obrazy

Adres

ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław

Godziny otwarcia

Wtorek - Piątek: 14:00 – 18:00
Sobota: 11:00 – 15:00

Zobacz nas na