Wystawa

Basia Bańda, Grupa Para (Kuba Budzyński i Monika Waraxa), Anna Panek, Konrad Pustoła, Jarek Jeschke, Rafał Wilk, Wojtek Ziemilski

Opowiedz mi o tym

Wystawa „Opowiedz mi o tym” stanowi podsumowanie 10 dniowego wyjazdu do Toskanii, na który Galeria Arttrakt zaprosiła w czerwcu 2010 ośmiu młodych artystów: Basię Bańdę, Grupę Para (Kuba Budzyński i Monika Waraxa), Annę Panek, Konrada Pustołę, Jarka Jeschke, Rafała Wilka, Wojtka Ziemilskiego Wyjazd miał być czasem dyskusji, inspiracji i pracy twórczej. Jednym z założeń „Projektu toskańskiego” było stworzenie sytuacji w której dochodzi do bezpośredniej relacji artysta-artysta. Artyści mieli więc okazje wspólnie zastanowić się nad problemem, który podejmuje wystawa- nad kwestią relacji artysty i odbiorcy, oraz spróbować znaleźć odpowiedni język artystycznej wypowiedzi, aby stworzyć wspólny obszar porozumienia z najmłodszym, najbardziej niedoświadczonym odbiorcą jakim jest dziecko.
Podstawowymi odniesieniami prac prezentowanych na wystawie są więc dziecięce marzenia, bajki, zabawy oraz cały zasób zjawisk, które można byłoby nazwać „uniwersalnym królestwem fantazji”.
Na pewno nie bez wpływu na ostateczny obraz wystawy pozostał sam wyjazd jako sytuacja w której spotykają się ludzie z różnych środowisk twórczych, dyskutują, poznają się, spędzają razem czas w pięknym otoczeniu toskańskiej przyrody.
O czym zatem opowiadają nam artyści? Wystawa ta jest w dużej mierze opowieścią o podróży, o spotkaniu, poznaniu, własnym wspomnieniu dzieciństwa. Jest podróżą w głąb siebie i opowieścią nie tylko dla dzieci. Jest raczej wystawą dla dorosłych, którzy mogą poczuć się na niej jak dzieci i spróbować odczytać sztukę zupełnie intuicyjnie, bez uprzedzeń, z entuzjazmem młodego odkrywcy…

09.11.2010-26.11.2010

kuratorzy: Ida Smakosz-Hankiewicz i Leszek Czajka

PREZENTOWANE NA WYSTAWIE

prace

Adres

ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław

Godziny otwarcia

Wtorek - Piątek: 14:00 – 18:00
Sobota: 11:00 – 15:00

Zobacz nas na