Wystawa

Maurice La Rooy

Doodles

Wystawa organizowana w ramach Europejskiego Festiwalu Szkła. W galerii Arttrakt, po raz kolejny gościliśmy Debiut Festiwalu. Maurice La Rooy tak mówi o swojej twórczości: „Szkło daje mi możliwość przeniesienia moich płaskich ilustracji w trzeci wymiar. W procesie wytwarzania szkła „budzą się” one do życia. Po wystygnięciu, wyciągam z pieca trójwymiarowe ilustracje przekształcone w rzeźby. Dla mnie jest to najbardziej fascynująca część pracy ze szkłem”.

25.03.2022-25.04.2022

kuratorka : Ida Smakosz-Hankiewicz

Artysta

Maurice La Roy

Ukończył grafikę w Mediacollege Amsterdam w 2012 roku. Nie interesowała go jednak etatowa praca grafika komputerowego – rozpoczął współpracę ze studiem Van Tetterode, gdzie nauczył się podstaw sztuki szkła.
W 2014, w ramach stypendium Aventurijn, wyjechał do USA i kontynuował naukę w Pilchuck Glass School, Stanwood, WA, USA, gdzie studiował z duetem Shelley Muzylowski Allen & Rik Allen. Tam zaczął rozwijać umiejętności rzeźbiarskie i nawiązał relacje z międzynarodowym środowiskiem artystów szkła.
Wspólnie z Luisem La Rooyem brał udział w wystawach w Arken Museum, Dania, 2015, oraz w Galeria Municipal de Sao Bras, Portugalia, 2015. Uczestniczył także w 14 wystawach zbiorowych w Danii, Holandii oraz Portugalii.
W 2015 dołączył do zespołu pracowni Gent Glas w Gandawie, Belgia, gdzie pracował z Johnem Moranem, artystą i współzałożycielem pracowni. Przez dwa lata udoskonalił swoje umiejętności rzeźbiarskie i szklarskie, dzieląc czas między pracę twórczą, free-lancing i udzielanie lekcji w dziedzinie szkła dmuchanego w Gent Glas. Obecnie pracuje głównie w Holandii i Belgii.
Zestawiając szkło z innymi materiałami, rozwinął swój niepowtarzalny styl. Używa sztuki figuratywnej jako narzędzia do krytyki współczesnego społeczeństwa, często nawiązując do śmierci i tego, w jaki sposób ją odbieramy.

PREZENTOWANE NA WYSTAWIE

Obrazy

Adres

ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław

Godziny otwarcia

Wtorek - Piątek: 14:00 – 18:00
Sobota: 11:00 – 15:00

Zobacz nas na