Wystawa

21.04.2023-13.05.2023

kuratorka: Ida Smakosz-Hankiewicz

Joanna Rusinek - wystawa galeria Arttrakt

Joanna Rusinek

Na uschniętym drzewie zakwita kwiat

 

 

 

 

 Joanna Rusinek maluje portret człowieka. Człowieka, którego życie składa się z etapów i samo jest cyklem, w którym może on umierać i odradzać się na nowo. Dotyczy to różnych momentów i poziomów egzystencji – Człowiek ten może wciąż zaczynać wszystko od nowa. Leitmotivem najnowszej wystawy Joanny Rusinek jest koncepcja zmienności i przede wszystkim, nowego początku.

Nowy Człowiek – Joanna Rusinek odtwarza go w swoim malarstwie wciąż od początku…To temat, który fascynuje ją od dzieciństwa: „Jako mała dziewczynka obsesyjnie wycinałam z gazet kobiece portrety”. Rusinek tworzy konsekwentnie galerie ludzkich typów. Teraz skupia się na historiach, które ją w jakiś sposób poruszają, które obnażają pragnienia, lęki, demony…bo jak sama przyznaje, przewrotnie pociągają ją w człowieku niedoskonałości, ludzkie oblicze, które zazwyczaj ukryte jest pod powierzchnią. „Tam dopiero kryją się historie, które są sednem życia”

Oprócz portretu psychologicznego i galerii ludzkich charakterów w obrazach Joanny Rusinek odnajdziemy również inne konteksty i pojęcia ze sfery świadomości społecznej, dotyczące rasizmu, niesprawiedliwości, niedoskonałości, tematów przemijania, ulotności życia, namiętności, czy cielesności. „Na uschniętym drzewie zakwita kwiat” to wystawa która jest opowieścią o różnych historiach z życia wziętych, o różnych relacjach – Rusinek zamyka je w twarzach i gestach postaci.

Snuje wizję życia opartą na płynnych przemianach form, zacierając podziały na to, co ludzkie i nieludzkie, między tym co było, a co będzie. Daje nowy początek starym historiom.

Joanna Rusinek-malarstwo-galeria Arttrakt

Artystka

Joanna Rusinek

Joanna Rusinek

Urodzona w Ostrołęce (1979) artystka wizualna, zajmuje się malarstwem, rysunkiem, plakatem, tworzy instalacje.
Dyplom uzyskała na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w 2007 roku w pracowni grafiki pod kierunkiem Jadwigi Okrassy oraz aneks w pracowni rysunku pod kierunkiem prof. Marii Targońskiej. Jest współzałożycielką Pracowni/Galerii KIT w Sopocie oraz w Berlinie.
Wraz z Filipem Kalkowskim tworzy grupę artystyczną „Wolny Związek Zawodowy”.
Przestrzeń życiowo zawodową dzieli pomiędzy Berlinem a Sopotem. Była wielokrotną uczestniczką plenerów w Pstrągowej.

Ostatnie wystawy: 2023- wystawa zbiorowa „We all can be heros”, Diamondscraft galerie, Berlin; 2022 – wystawa zbiorowa „Para Bellum”, WL4 – Mleczny Piotr, Gdańsk; 2022 wystawa zbiorowa „Demon inside me”, ASP Gdańsk; 2022 „Art Gallery Week, CSR-Contemporary Show Room, Berlin.

Kolekcje: Kolekcja Państwowej Galerii sztuki w Sopocie, Polska; Kolekcja sztuki współczesnej Muzeum Narodowego w Gdańsku. Kolekcje prywatne w kraju i za granicą.

PREZENTOWANE NA WYSTAWIE

Obrazy

Joanna Rusinek obraz
Joanna Rusinek obraz
Joanna Rusinek malarstwo
Joanna Rusinek malarstwo-Arttrakt

WERNISAŻ

artystka Joanna Rusinek oraz kuratorka wystawy Ida Smakosz-Hankiewicz
wernisaż galeria sztuki Arttrakt
JoannaRusinek-wernisaż w galerii arttrakt
Galeria sztuki Arttrakt-otwarcie wystawy Joanny Rusinek
wernisaż w galerii Arttrakt
Joanna Rusinek wernisaż

EKSPOZYCJA

Joanna Rusinek, Na uschniętym drzewie zakwita kwiat
Joanna Rusinek, Na uschniętym drzewie zakwita kwiat
Joanna Rusinek, Na uschniętym drzewie zakwita kwiat
Joanna Rusinek, Na uschniętym drzewie zakwita kwiat
Joanna Rusinek, Na uschniętym drzewie zakwita kwiat
Joanna Rusinek, Na uschniętym drzewie zakwita kwiat
Joanna Rusinek, Na uschniętym drzewie zakwita kwiat

Adres

ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław

Godziny otwarcia

Wtorek - Piątek: 14:00 – 18:00
Sobota: 11:00 – 15:00

Zobacz nas na