PRZEWODNIK PO POLSKICH GALERIACH SZTUKI I WYSTAWACH

okładka ARTSalon

 

Galeria Arttrakt została wymieniona wśród polskich galerii sztuki współczesnej w dodatku do tygodnika Polityka – ARTSalon.

 

🖋 Autorzy publikacji piszą „Przybliżamy świat artystyczny poprzez historie i styl myślenia o sztuce właścicieli/założycieli wybranych przez nas galerii, ich podejście do prowadzenia galerii, wyboru artystów. Zależało nam na tym, aby mocno wybrzmiało dlaczego warto odwiedzać galerie prywatne, że galerzyści, których prezentujemy to ludzie, którym można zaufać co do ich wyborów. Koniec końców – na budowaniu opiniotwórczości galerii prywatnych i art fundacji. […] Zapowiadamy też najciekawsze wydarzenia kulturalno-artystyczne w drugiej połowie 2023 roku w Polsce.”

Jerzy Nowosielski mówił
„Sztuka to jest pewien sposób na życie
i pewien sposób na wyjaśnianie sobie życia.”

W czasach niepokoju, wyzwań i niespodziewanych wrażeń ludzie coraz częściej zdają się uciekać w świat szeroko pojętej sztuki. Coraz częściej ludzie przychodzą do galerii aby kontemplować piękno, pobyć (czasami wyimaginowanym) w świcie artystów, uciec od swoich codziennych problemów.

ARTSALON zaprosił na swoje strony marszandów, właścicieli galerii w tym również wrocławską Galerię Arttrakt, organizatorów festiwali sztuki współczesnej, aby opowiedzieli o sztuce.

Tygodnik polityka
tygodnik polityka 2