1. WALKA O NIESKOŃCZONE MOŻLIWOŚCI POMYŁKI

 

WOJNA DWUNASTOMIESIĘCZNA Izabeli Chamczyk to zaplanowany cykl 12 wystaw w różnych galeriach w 12 miesięcy, podczas których Artystka prezentować będzie  dwa projekty malarskie: ŻYWE PORTRETY oraz UNICESTWIENIE, oba zestawione ze sobą są próbą pokazania zmian w twórczości artystki, rytualnym niemalże zamknięciem starego etapu i prezentacją nowych artystycznych poszukiwań. Wystawy będą więc konfrontacją dwóch różnych metod pracy ale również jak sam  tytuł projektu  wskazuje będzie to walka artystki ze swoimi wyborami i decyzjami artystycznymi. Podtytuł pierwszej z zaplanowanego cyklu pokazów wystawy w Galerii Arttrakt WALKA O NIESKOŃCZONE MOŻLIWOŚCI POMYŁKI staje się hasłem określającym strategię Chamczyk, jest niejako  furtką  do przewartościowania dotychczasowych poglądów, jest również próbą zawalczenia o prawo do różnych decyzji, poszukiwań, zmian w rejonie tak wolnym i nieograniczonym żadnymi regułami jakim jest sztuka.
 Projekt UNICESTWIENIE to nawiązanie do uprawianego przez artystkę malarstwa procesualnego oraz połączenie tradycyjnych obrazów z charakterystycznym  dla artystki działaniem performance, które w jej sztuce zajmuje tak samo ważne miejsce jak malarstwo.  
ŻYWE PORTRETY to cykl prac, który pokazuje nowe wątki i poszukiwania artystki, zarówno w zakresie technicznych rozwiązań oraz w warstwie treściowej dzieł.  Łączenie projekcji video z malarstwem to próba stworzenia obrazu zmiennego, żyjącego w czasie i oddziałującego na różne zmysły, co tak bardzo przypomina  wcześniejsze realizacje, a jednocześnie stanowi nowy rozdział twórczości.
Ważną częścią projektu WOJNA jest blog prowadzony przez artystkę http://wojnaizabelichamczyk.blogspot.com/ w którym opisuje ona na bieżąco przygotowania i realizacje całego przedsięwzięcia. Jest to również miejsce gdzie artystka zadaje pytania, analizuje, przybliża i rozwija swoją ideę. Jest to osobisty i bardzo emocjonalny głos artysty w sprawie własnego dzieła, z którym  można na bieżąco się zapoznawać i konfrontować.

ARTTRAKT GALLERY

ARTTRAKT Gallery is located at the intersection of Ofiar Oświęcimskich Street and Solny Square in Wrocław, in a part of a Renaissance tenement house reconstructed after the II World War. It used to belong to a Wrocław patrician, Heinrich von Rybish, n.b. an art collector. After the War, the flat on the first floor of the building was a home of Eugeniusz Geppert – an artist, painter, founder and the first Rector of the State Higher School of Visual Arts (PWSSP); he lived and worked there together with his wife, Hanna Krzetucka – a painter and initiator of Eugeniusz Geppert Competition.

 

 

Address:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
Mobile: 502581905
Email: galeria@arttrakt.pl
Opening hours:
Tuesday – Friday: 14:00-18:00;
Saturday: 11:00-15:00