W tym roku z powodu sytuacji epidemiologicznej i związanymi z nią obostrzeniami wystawę PRZEŁAM SIĘ SZTUKĄ i towarzyszącą jej Świąteczną Aukcję Sztuki organizujemy dla Państwa wirtualnie.
 
Serdecznie zapraszamy do udziału w X Świątecznej Aukcji Sztuki „Przełam się sztuką” oraz XVII Charytatywnej Poplenerowej Aukcji prac przekazanych przez uczestników tegorocznego, po raz pierwszy wirtualnego, pleneru który odbył się pod hasłem "Sztuka w czasach zarazy".
 
Tradycyjnie prezentujemy Państwu prace na papierze oraz małe formy artystyczne. Mogą one stać się pomysłem na świąteczny prezent. Niezobowiązujące w swojej formie, są nie tylko wartością materialną, ale również czymś, co budzi emocje, wrażliwość, fascynuje lub intryguje, czymś co sprawia, że obcujemy nie tylko z pięknym przedmiotem, ale konkretną ideą, koncepcją, indywidualnością. Hasło "Przełam się sztuką" nawiązuje do bożonarodzeniowej tradycji łamania się chlebem, składania życzeń i obdarowywania prezentami. Chcemy pokazać, że stając się aktywnym odbiorcą sztuki - kolekcjonerem, możemy podarować sobie lub swoim bliskim nową jakość, nie tylko estetyczną, ale także intelektualną i emocjonalną. Jest to niepowtarzalna okazja do zakupu oryginalnego prezentu, wzbogacenia swojej kolekcji lub rozpoczęcia kolekcjonerskiej przygody.
 
Druga część aukcji ma charakter charytatywny. Prace powstały w ramach XVII Pleneru Plastycznego, który ze względu na sytuację epidemiczną w kraju musiał odbyć się w formie wirtualnej. Przez prawie miesiąc artyści kontaktując się ze sobą za pomocą mediów społecznościowych tworzyli w swoich pracowniach a efekty tej pracy można zobaczyć na wystawie poplenerowej pod znamiennym tytułem „Sztuka w czasach zarazy” prezentowanej na stronie https://artmeeting.pl/
 
Jak co roku, uczestnicy pleneru przekazali swoje prace na aukcję charytatywną, którą po raz pierwszy przeprowadzamy w formie aukcji internetowej. W tym roku środki uzyskane z sprzedaży prac zostaną przekazane na pomoc w leczeniu i rehabilitacji Pauliny Prysak, która zwraca się do Państwa z taka prośbą:
 
"Nazywam się Paulina Prysak. Jestem osobą z Mózgowym Porażeniem Dziecięcym. 10 listopada tego roku miałam skomplikowaną operację korekcji obu stóp i wydłużenia ścięgien podkolanowych. Obecnie jestem jeszcze w gipsach, które pod koniec roku zostaną zastąpione szynami, co umożliwi mi powolne próby pionizacji. Zbieram fundusze na leczenie pooperacyjne i rehabilitację. Rehabilitacja ta będzie w sumie powtórną w moim życiu "nauką chodzenia" jak i zapewne długotrwałym procesem ale jestem na to gotowa. Dziękuję wszystkim, którzy wesprą mnie w tym życiowym zadaniu."
 
Obie aukcje są połączone i odbywają się za pośrednictwem portalu Onebid.
Poniżej przesyłamy link do katalogu aukcyjnego:
 
 
Finał aukcji odbędzie się 12 grudnia 2020 o godz. 20.00
 
Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału!
Sprawdź jakie obrazy i rzeźby przygotowały/przygotowali w tym roku artystki i artyści współpracujący z Galerią Arttrakt!

 

Autor

Links

Start date

End date

ARTTRAKT GALLERY

ARTTRAKT Gallery is located at the intersection of Ofiar Oświęcimskich Street and Solny Square in Wrocław, in a part of a Renaissance tenement house reconstructed after the II World War. It used to belong to a Wrocław patrician, Heinrich von Rybish, n.b. an art collector. After the War, the flat on the first floor of the building was a home of Eugeniusz Geppert – an artist, painter, founder and the first Rector of the State Higher School of Visual Arts (PWSSP); he lived and worked there together with his wife, Hanna Krzetucka – a painter and initiator of Eugeniusz Geppert Competition.

 

 

Address:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
Mobile: 502581905
Email: galeria@arttrakt.pl
Opening hours:
Tuesday – Friday: 14:00-18:00;
Saturday: 11:00-15:00