22.09 otwarcie wystawy

13.10 finisaż wystawy | 19:00 – wydarzenie specjalne


 

Wystawa "Chwasty i płody" zapowiada cykl „prac ogrodowych” Patrycji Mastej, który będzie przez nią kontynuowany podczas rezydencji w Sète we Francji.

W Arttrakcie zobaczymy wyłaniającą się z onirycznych kolaży kolekcję mnogich form życia, które wymykają się wszelkiej kategoryzacji. Wśród płodów ziemi odnajdziemy również bezwstydne chwasty pojawiające się, gdy okres wegetacji sięga szczytu.

Intuicyjne tworzenie podobne jest do pielęgnowania ogrodu, którego formy są rezultatem wytężonej pracy ciała. To także afirmacja płodności, która nie zna granic gatunku i wyrażana jest w symbolicznym związku z ziemią. W sensualnych sceneriach fauna i flora przenika się z postaciami kobiet, lecz idylliczny, kojący nastrój kolaży, ma także swoją ciemniejszą stronę. Nieokiełznana moc twórcza i niepokoje, wiernie tu sobie towarzyszą. Gdy lęki wychodzą z cienia, materializują się pod postacią "Innego"/"Dzikiego".

Kuratorka: Magdalena Skowrońska


 

Wydarzeniem szczególnym będzie FINISAŻ wystawy, jednak nie zdradzamy jeszcze szczegółów.

Zapraszamy do śledzenia nas na FB: Śledź nas na FB

Autor

Patrycja Mastej

Linki

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

2017-09-22

2017-10-13

Galeria ARTTRAKT

mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich i Placu Solnego we Wrocławiu, w odbudowanej po wojnie części renesansowej kamienicy, należącej niegdyś do wrocławskiego patrycjusza Heinricha von Rybisha, notabene kolekcjonera dzieł sztuki.

Po wojnie, w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy mieszkał i pracował Eugeniusz Geppert- artysta malarz, założyciel i pierwszy rektor wrocławskiej PWSSP wraz z żoną Hanną Krzetucką- malarką, inicjatorką ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Adres:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
kom. 502581905
galeria@arttrakt.pl
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 12:00 - 18:00
sobota-11:00-15:00