Na wystawie Jerzego Grochockiego „...konary krzewy, krzywizny, kwadraty,...konszachty...”  pokazane zostaną prace powstałe po roku 2000. Wybór ten nie jest przypadkowy, bo choć twórczość artysty wywodzi się z nurtu abstrakcji konstruktywistycznej, sztuki konkretnej i minimal artu, to po 2000 roku ewoluuje i coraz silniej widać w niej inspiracje naturą, a malarskie obiekty wychodzą w przestrzeń tworząc swoiste asamblaże. Artysta w pracach, które nazywa Syntezą Natury z Logiką Geometrii zwraca się ku geometrii natury, wprowadzając do matematyczno - geometrycznej przestrzeni obrazu rzeczywiste elementy gałęzi czy drzewa. Nieodłącznym elementem prac po 2000 roku są odautorskie, poetyckie komentarze pełniące również funkcje tytułów. Charakteryzują się one podobnie jak geometryczne kompozycje artysty subtelnością i estetycznym minimalizmem.

Autor

Jerzy Grochocki

Linki

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

2010-08-03

2010-08-26

Galeria ARTTRAKT

mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich i Placu Solnego we Wrocławiu, w odbudowanej po wojnie części renesansowej kamienicy, należącej niegdyś do wrocławskiego patrycjusza Heinricha von Rybisha, notabene kolekcjonera dzieł sztuki.

Po wojnie, w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy mieszkał i pracował Eugeniusz Geppert- artysta malarz, założyciel i pierwszy rektor wrocławskiej PWSSP wraz z żoną Hanną Krzetucką- malarką, inicjatorką ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Adres:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
kom. 502581905
galeria@arttrakt.pl
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 12:00 - 18:00
sobota-11:00-15:00