1. WALKA O NIESKOŃCZONE MOŻLIWOŚCI POMYŁKI

 

WOJNA DWUNASTOMIESIĘCZNA Izabeli Chamczyk to zaplanowany cykl 12 wystaw w różnych galeriach w 12 miesięcy, podczas których Artystka prezentować będzie  dwa projekty malarskie: ŻYWE PORTRETY oraz UNICESTWIENIE, oba zestawione ze sobą są próbą pokazania zmian w twórczości artystki, rytualnym niemalże zamknięciem starego etapu i prezentacją nowych artystycznych poszukiwań. Wystawy będą więc konfrontacją dwóch różnych metod pracy ale również jak sam  tytuł projektu  wskazuje będzie to walka artystki ze swoimi wyborami i decyzjami artystycznymi. Podtytuł pierwszej z zaplanowanego cyklu pokazów wystawy w Galerii Arttrakt WALKA O NIESKOŃCZONE MOŻLIWOŚCI POMYŁKI staje się hasłem określającym strategię Chamczyk, jest niejako  furtką  do przewartościowania dotychczasowych poglądów, jest również próbą zawalczenia o prawo do różnych decyzji, poszukiwań, zmian w rejonie tak wolnym i nieograniczonym żadnymi regułami jakim jest sztuka.
 Projekt UNICESTWIENIE to nawiązanie do uprawianego przez artystkę malarstwa procesualnego oraz połączenie tradycyjnych obrazów z charakterystycznym  dla artystki działaniem performance, które w jej sztuce zajmuje tak samo ważne miejsce jak malarstwo.  
ŻYWE PORTRETY to cykl prac, który pokazuje nowe wątki i poszukiwania artystki, zarówno w zakresie technicznych rozwiązań oraz w warstwie treściowej dzieł.  Łączenie projekcji video z malarstwem to próba stworzenia obrazu zmiennego, żyjącego w czasie i oddziałującego na różne zmysły, co tak bardzo przypomina  wcześniejsze realizacje, a jednocześnie stanowi nowy rozdział twórczości.
Ważną częścią projektu WOJNA jest blog prowadzony przez artystkę http://wojnaizabelichamczyk.blogspot.com/ w którym opisuje ona na bieżąco przygotowania i realizacje całego przedsięwzięcia. Jest to również miejsce gdzie artystka zadaje pytania, analizuje, przybliża i rozwija swoją ideę. Jest to osobisty i bardzo emocjonalny głos artysty w sprawie własnego dzieła, z którym  można na bieżąco się zapoznawać i konfrontować.

Autor

Izabela Chamczyk

Linki

Blog WOJNA DWUNASTOMIESIĘCZNA

Agata Saraczyńska "Szeregowa Izabela Chamczyk idzie na artystyczną wojnę" , Gazeta Wyborcza, 7.01.2013

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

2013-01-04

1970-01-29

Galeria ARTTRAKT

mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich i Placu Solnego we Wrocławiu, w odbudowanej po wojnie części renesansowej kamienicy, należącej niegdyś do wrocławskiego patrycjusza Heinricha von Rybisha, notabene kolekcjonera dzieł sztuki.

Po wojnie, w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy mieszkał i pracował Eugeniusz Geppert- artysta malarz, założyciel i pierwszy rektor wrocławskiej PWSSP wraz z żoną Hanną Krzetucką- malarką, inicjatorką ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Adres:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
kom. 502581905
galeria@arttrakt.pl
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 12:00 - 18:00
sobota-11:00-15:00