„Przełam się sztuką” to tytuł  grudniowego pokazu w Galerii Arttrakt, którym chcemy zaprosić  dosłownie i w przenośni do przełamania się i podzielenia sztuką. Hasło wystawy nawiązuje do bożonarodzeniowej tradycji łamania się chlebem, składania życzeń i obdarowywania prezentami Stając się  aktywnym odbiorcą sztuki-kolekcjonerem możemy podarować sobie lub swoim bliskim  nie tylko wartość materialną, ale również to „coś” co budzi emocje, wrażliwość, inspiruje, coś co sprawia, że obcujemy nie tylko z pięknym przedmiotem ale również z konkretną ideą, koncepcją, zamysłem,a pierwsze zauroczenie tą niezwykłą materią jaką jest sztuka może być początkiem pięknej kolekcjonerskiej przygody. Prace na wystawie to w większości szkice, malarskie notatki, preludium do dalszych projektów, które jawią się jednak jako osobne, ukończone dzieła sztuki. Zebrane razem stanowią zestaw ciekawych spostrzeżeń, ulotnych chwil zapisanych na papierze.
Prezentujemy prace kilkunastu artystów: I. Walczaka, J.Sroki, A.Panek, I. Chamczyk, M.Osiki, A.Stepień, R. Grzyba, D. Denesa, A. Przebindowskiego, D.Ruty, T. Dominika, J. Opalińskiego
 To co łączy prace pokazane na wystawie to ich niewielki format i technika wykonania na papierze. Prezentujemy rysunek, grafikę, akwarelę, gwasz, fotografie.
 Wystawie towarzyszyć bedzie również świąteczna aukcja, na którą serdecznie zapraszamy 1 grudnia o godzinie 18:00 do Restauracji Toya Golf we Wrocławiu

Autor

Linki

Data rozpoczęcia

Data zakończenia

2012-11-26

2013-02-01

Galeria ARTTRAKT

mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich i Placu Solnego we Wrocławiu, w odbudowanej po wojnie części renesansowej kamienicy, należącej niegdyś do wrocławskiego patrycjusza Heinricha von Rybisha, notabene kolekcjonera dzieł sztuki.

Po wojnie, w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy mieszkał i pracował Eugeniusz Geppert- artysta malarz, założyciel i pierwszy rektor wrocławskiej PWSSP wraz z żoną Hanną Krzetucką- malarką, inicjatorką ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Adres:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
kom. 502581905
galeria@arttrakt.pl
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 12:00 - 18:00
sobota-11:00-15:00