„Przełam się sztuką” to tytuł świątecznego, grudniowego pokazu w Galerii Arttrakt, którym chcemy zaprosić  dosłownie i w przenośni do przełamania się i podzielenia sztuką. Hasło wystawy nawiązuje do bożonarodzeniowej tradycji łamania się chlebem, składania życzeń i obdarowywania prezentami Stając się  aktywnym odbiorcą sztuki-kolekcjonerem możemy podarować sobie lub swoim bliskim  nie tylko wartość materialną, ale również to „coś” co budzi emocje, wrażliwość, inspiruje, coś co sprawia, że obcujemy nie tylko z pięknym przedmiotem ale również z konkretną ideą, koncepcją, zamysłem,a pierwsze zauroczenie tą niezwykłą materią jaką jest sztuka może być początkiem pięknej kolekcjonerskiej przygody.

Prezentujemy prace 14 artystów: Kiejstuta Bereźnickiego,  Izabeli Chamczyk, Doriana Denesa, Tadeusza Dominika,  Magdy Hrycaj, Marco Kaufmanna, Andrzeja Maciejewskiego, Michała Marka, Jana Opalinskiego, Piotra Pasiewicza, Jacka Sroki,  Przemka Stachowskiego,  Anny Panek i Ireneusza Walczaka.
 To co łączy prace pokazane na wystawie to ich niewielki format i technika wykonania na papierze. Prezentujemy rysunek, grafikę, akwarelę, gwasz, fotografie. Wystawie towarzyszyć bedzie również świąteczna aukcja, na którą serdecznie zapraszamy 12 grudnia do R estauracji Toya Golf we Wrocławiu

Galeria ARTTRAKT

mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich i Placu Solnego we Wrocławiu, w odbudowanej po wojnie części renesansowej kamienicy, należącej niegdyś do wrocławskiego patrycjusza Heinricha von Rybisha, notabene kolekcjonera dzieł sztuki.

Po wojnie, w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy mieszkał i pracował Eugeniusz Geppert- artysta malarz, założyciel i pierwszy rektor wrocławskiej PWSSP wraz z żoną Hanną Krzetucką- malarką, inicjatorką ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Adres:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
kom. 502581905
galeria@arttrakt.pl
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 12:00 - 18:00
sobota-11:00-15:00