Wystawa „Opowiedz mi o tym” stanowi podsumowanie 10 dniowego wyjazdu do Toskani, na który Galeria Arttrakt zaprosiła w czerwcu 2010 ośmiu młodych artystów: Basię Bańdę, Grupę Para (Kuba Budzyński i Monika Waraxa), Annę Panek, Konrada Pustołę, Jarka Jeschke, Rafała Wilka, Wojtka Ziemilskiego Wyjazd miał być czasem dyskusji, inspiracji i pracy twórczej. Jednym z założeń „Projektu toskańskiego” było stworzenie sytuacji w której dochodzi do bezpośredniej relacji  artysta-artysta. Artyści mieli więc  okazje wspoólnie zastanowić się nad problemem, który podejmuje  wystawa- nad kwestią relacji artysty i odbiorcy,  oraz spróbować znaleźć odpowiedni język artystycznej wypowiedzi, aby stworzyć wspólny obszar porozumienia z najmłodszym, najbardziej niedoświadczonym odbiorcą jakim jest dziecko.

Podstawowymi odniesieniami prac prezentowanych na wystawie  są więc dziecięce marzenia, bajki, zabawy oraz cały zasób zjawisk, które można byłoby nazwać "uniwersalnym królestwem fantazji”.
Na pewno nie bez wpływu na ostateczny obraz wystawy pozostał sam  wyjazd jako sytuacja w której spotykają się ludzie z różnych środowisk twórczych,dyskutują, poznają się, spędzją razem czas w pięknym otoczeniu toskańskiej przyrody.   
 O czym  zatem opowiadają nam artyści? Wystawa ta jest  w dużej mierze opowieścia o podróży, o spotkaniu, poznaniu, własnym wspomnieniu dzieciństwa. Jest podróżą wgłąb siebie i opowieścią nie tylko dla dzieci. Jest raczej  wystawą dla dorosłych, którzy mogą poczuć się na niej jak dzieci i spróbować odczytać sztukę zupełnie intuicyjnie, bez uprzedzeń, z entuzjazmem młodego odkrywcy...

Galeria ARTTRAKT

mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich i Placu Solnego we Wrocławiu, w odbudowanej po wojnie części renesansowej kamienicy, należącej niegdyś do wrocławskiego patrycjusza Heinricha von Rybisha, notabene kolekcjonera dzieł sztuki.

Po wojnie, w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy mieszkał i pracował Eugeniusz Geppert- artysta malarz, założyciel i pierwszy rektor wrocławskiej PWSSP wraz z żoną Hanną Krzetucką- malarką, inicjatorką ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Adres:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
kom. 502581905
galeria@arttrakt.pl
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 12:00 - 18:00
sobota-11:00-15:00