Cykl 5 prac,  tytuł pochodzi z psychologii poznawczej. Engram jest to ślad pamięciowy, zmiana pozostawiona w układzie nerwowym przez określone przeżycia, działanie określonych bodźców, stanowiącą podstawę późniejszego odtworzenia - pamięci i doświadczenia.

Obrazy te odnoszą się do osobistych przeżyć jakie każdy człowiek ma zachowane / zakodowane w pamięci.  Ich przywołanie może nastąpić po przez zmysł słuchu, wzroku, smaku bądź jakiejś myśli czy uczucia.

Pomysł na ten cykl zrodził się z obserwacji oznaczeń, jakie stosuje się w ogrodnictwie. Po wysianiu nasion, w ziemi stawia się patyk z kartką opisującą daną roślinę. Jest to swego rodzaju kod tego co ukryte pod ziemią.

Galeria ARTTRAKT

mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Ofiar Oświęcimskich i Placu Solnego we Wrocławiu, w odbudowanej po wojnie części renesansowej kamienicy, należącej niegdyś do wrocławskiego patrycjusza Heinricha von Rybisha, notabene kolekcjonera dzieł sztuki.

Po wojnie, w mieszkaniu na pierwszym piętrze kamienicy mieszkał i pracował Eugeniusz Geppert- artysta malarz, założyciel i pierwszy rektor wrocławskiej PWSSP wraz z żoną Hanną Krzetucką- malarką, inicjatorką ogólnopolskiego Konkursu im. Eugeniusza Gepperta.

Adres:
ul. Ofiar Oświęcimskich 1/1
50-069 Wrocław
kom. 502581905
galeria@arttrakt.pl
Godziny otwarcia:
wtorek-piątek 12:00 - 18:00
sobota-11:00-15:00